Hakkımızda

 
1965 yılında Fuat Demirci tarafından kurulan Özgüven Döküm Mak. San. Ltd. Şti. kurulduğu tarihten günümüze kadar Demirci ailesi tarafından yönetilmektedir. 50 yılı aşkın sektördeki tecrübesi ile pik ve sfero  parçaları uluslararası standartlarda üretmektir.  Özgüven Dökümün ismi kurulduğundan günümüze kadar kalite ile anılmaktadır. 27.000 m2 alan üzerine kurulu 25.750 m2 kapalı alanı olan, yıllık toplam 13.000 ton döküm kapasiteli iki adet döküm fabrikasından oluşur.
 
Özgüven Döküm, Türkiye'deki  yüksek teknolojiyle donatılmış modern işleme  tezgahlarında ürettiği parçaların %85’ni işleme kapasitesi  olan öncü firmalardan biridir. Kurulduğu günden günümüze kadar kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet vermek için sürekli yatırım yaparak son teknolojiyle birlikte müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda döküm kalıpları hazırlama, kendi bünyemiz içinde Auto-Cad çizimleri yapılarak, müşteri onayından sonra imal edilmekte ve üretime hazır hale getirilmektedir.
 
Kaliteli ve rekabetçi hizmet anlayışıyla birlikte çevreye duyarlı  çalışan Özgüven  Döküm; üretiminin %75’den fazlasını Avrupa Birliği ülkelerine ihraç etmektedir.